Sevenlere Pırlanta

Pırlantada Berraklık Seçimi

Ana Sayfa
Alyans
Anneler Günü Pırlantaları
Bayan Nikah Yüzükleri
Dünyanın En Büyük Elmasları
Elmas Eğitimi
Erkek Alyans Modelleri
Moda Pırlanta
Pırlanta Alırken
Pırlanta Kesimi
Pırlanta Ölçüleri
Pırlantada 4 C Kuralı
Pırlantada Berraklık
Pırlantada Berraklık Seçimi
Pırlantada Karat
Pırlantada Karat Seçimi
Pırlantada Renk
Pırlantada Sertifika
Pırlantalar
Takılar ve Bakımları
Tektaş Yüzük

 Web Sitenize Kurlar
 Web Sitenize Sayaç


Pırlantada Berraklık Seçimi

    Pırlantada berraklık seçimi önemlidir. Ama pırlanta satın alacağınız zaman sadece ufak bir hediye mahiyetinde alıyorsanız pırlantanın üzerinde lekelerin görünmediği %100 çıplak gözle lekelerin görünmediği VS2 derecesiniz seçebilirsiniz bu değerin üstü ise deger yükseldikçe fiyata yansıyacaktır. 

pırlantada berraklık seçimi


     
    Pırlantanın genel dayanıklılığını ve güzelliğini etkileyecek herhangi bir inklüzyona sahip olmayan pırlantaların seçilmesi önemlidir. Şayet pırlantanızın gözle görülebilir inklüzyonlardan tümüyle arı olduğundan 100% emin olmak istiyorsanız, "VS2" ya da daha yüksek dereceli pırlantalara bağlı kalmanızı öneririz. SI kalitede pırlanta satın alırsanız karşılığını görürsünüz, ancak gene de siparişinizi kesinleştirmeden önce uzmanlarımıza danışmak en iyi seçim olacaktır. Bu sayede alacağınız pırlantanın gözle görülebilir inklüzyon içermediğinden emin olabilirsiniz.

    Pırlantanızın berraklık derecesini rengi ile dengelemek de ayrıca iyi bir fikirdir. Eğer almayı düşündüğünüz pırlantanın renk sınıfı D-F ise, VS2 ya da daha yüksek berraklık dereceleri üzerinde odaklanmanız gerekir. G-I renk aralığında SI berraklık derecesi ile kombine edilen pırlantalar çok büyük değerdedir.
Pırlantada Berraklık Seçimi
 
© Lady Pırlanta 2008 Copyright www.kuyumcubul.com Tüm Hakları Saklıdır.Murat Halaçoğlu / Turgut İşleyen